tepelne_izolace

O fúkanej izolácii

V dnešnej dobe snáď každý premýšľa nad tým, ako čo najúčinnejšie znížiť výdaje za teplo vo svojom dome. Dôležitým predpokladom je kvalitná tepelná izolácia. Špecializáciou našej firmy Acer Heralecký je fúkaná izolácia, ktorej výhodou je nie len kvalitný izolačný materiál, ale aj efektívne uloženie tepelnej izolácie.

Prečo zateplenie domu pomocou fúkanej izolácie? 

Fúkaná izolácia je jedinečná hlavne tým, že je lacná, rýchla (dom štandardnej veľkosti zateplíme za 5-6 hodín), bezodpadová a vďaka nej je možné zatepliť staršie domy aj novostavby. Pomocou aplikačného stroja a hadíc (s priemerom 5cm) vyškolený pracovník pneumaticky nafúka izolačný materiál do priestoru alebo dutiny. Vami vybraná fúkaná izolácia (Climatizer Plus, Tipur, drtený polystyren, Climastone) tesne priľne k stavebnej konštrukcii, vytvorí sa celistvá izolačná vrstva, čím sa zabráni medzerám a vzniku tepelných mostov. Zateplenie domu pomocou fúkanej izolácie tak ušetrí nemalé náklady na kúrenie.

Aplikácia tepelnej izolácie fúkaním zaisťuje maximálny komfort. Nie je problém zatepliť dom v akejkoľvek časti stavebnej konštrukcie ako stropy, povaly, podlahy, strechy, steny vrátane ťažko dostuoných miest. Keďže je fúkaná tepelná izolácia bezodpadová, znižujú sa starosti o neporiadok okolo domu a prispievate k ochrane životného prostredia.

Fúkaná izolácia v dvoch variantách:

  • Fúkanie do dutin: používa sa k zatepleniu dutých stavebných konštrukcií
  • Voľné fúkanie: používa se pre zateplenie strechy, povaly, klenby, dvojplášťových strech a ďalších priestorov.

Nami používané tepelné izolácie majú vynikajúce technické vlastnosti. Sú odolné proti hlodavcom, hnilobe, plesniam a hmyzu.

Ak máte záujem o viac informácií alebo ste sa už rozhodli pre fúkanú izoláciu, obráťte sa na našu firmu Acer Heralecký.

Fúkaná izolácia

Komentáře:

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...
Petr
17. 1. 2016

Dobrý den,
je možné foukanou izolací zateplit i svislé stěny? jak je to v takovém případě se "sléhavostí" materiálu?

Oldřich Herálecký
3. 2. 2016

Ano je možné zateplovat foukanou izolací i do svislých stěn a není s tím problém. Při foukání do těchto uzavřených dutin se vždy nafouká trochu víc materiálu než při volném foukání pod tlakem, takže po uzavření této dutiny se materiál již nehne.

Martin Kokeš
13. 12. 2017
odolné vyšším teplotám

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda je možno foukanou izolaci použít na zateplení dřevěného stropu(dvojitý z mezerou 200mm) Teplota v saunovací místnosti dosahuje 120Celsia. Dále bych se chtěl zeptat jakým způsobem je provedena ochrana proti hlodavcům, kunám, plch.:-)
Děkuji

Kontaktní os. ing. Oldřich Herálecký
 Telefon  777 675 739
 E-mail  oldrich@heralecky.cz
 Adresa Horní Lhota 167
76323 Zlín
čeština cz slovenčina sk